Slovník pojmů

Deep web

Deep web (česky též Hluboký web) označuje oblast internetu, která není přístupná běžnými webovými prohlížeči a vyhledávači. Jedná se o část internetu, která není indexována, a tedy není přístupná prostřednictvím vyhledávačů jako je Google, Seznam nebo Bing.

Deep web může zahrnovat různé druhy obsahu, jako jsou soukromé sítě (intranety), obchodní sítě, bankovní sítě, firemní webové stránky, vzdálené servery, online databáze a mnoho dalšího. Některé z těchto oblastí mohou být přístupné pouze s přihlašovacími údaji, což omezuje přístup k nim pouze na oprávněné uživatele.

Deep web může být také spojován s ilegálními činnostmi, jako jsou trhy s nelegálními drogami, prodej nelegálního zboží, zločinné aktivity a mnoho dalšího. V takových případech se deep web stává zájmem zákona a policie může používat specializované technologie k získání přístupu k takovým stránkám a prověření podezřelých aktivit. Je však důležité zdůraznit, že většina obsahu na deep webu je legální a nepředstavuje žádné nebezpečí.

 

banner internet